SZANASZÉT VAGYOK, DE MÉGSEM
Adott egy nő, aki idegesítően tudni akar mindent. Ki-mikor-hol-mit csinál kérdésekre keresi a...
Adott egy nő, aki idegesítően tudni akar mindent. Ki-mikor-hol-mit csinál kérdésekre keresi a...
A szóda és más cukros üdítők köztudottan nem egészségesek. De most egy új tanulmány...
Vajon mire reagálnak előbb a szülők? A telefoncsörgésre vagy a gyermek sírására? Napjainkban az okostelefonokon, táblagépeken ránk zúduló információrengeteg szennyezi be a családi ebédet, a játékidőt, az esti fektetést, zavarja a gyermeknevelést és növeli az otthoni stresszt.
Arra a kérdésre, hogy „milyen a jó anya?”, nincs tökéletes válasz, minden gyereknek más-más szülői habitusra van szüksége. Sok szülőtípust, illetve nevelési elvet ismerünk, a tekintélyelvűt, a hitelességen alapulót, az engedékenyt, az érdektelent vagy éppen a túlvédelmezőt, nyilván az extrém viselkedési forma ritkán eredményez boldog és sikeres utódokat.
Ha az anyaságról esik szó, ritkán beszélünk róla, hogy az anyaság érzése nem mindenkinél jelenik meg rögtön a szülés után, és ez így rendben van. Sok tényező befolyásolja az érzést, kezdve a hormonszinttől a fizikai állapoton át a gyerek neméig. Sokan félnek bevallani, hogy nem azt érzik, amiről azt gondolják, hogy „kellene”, mert ez nem vet jó fényt egy nőre. Pedig egyáltalán nincs semmi szégyellnivaló abban, hogy vannak negatív érzéseid is.