Citromfű, komló és macskagyökér. Ezeket a gyógynövényeket ajánlja a szakértő gyermeket nevelő és abban elfáradó édesanyáknak. De a jótékony növények nem csak a felnőtteknek, a gyerekeknek is jót tehetnek, ha ügyelünk az arányokra.
Életkor szerint ilyen gyógynövények adhatók a gyerekeknek:
Csecsemő korban (0–2 év)
Kerülendők a túl erős ízek, így a keserű, a csípős és a savanyú is. Még a méz sem ajánlott. Belsőleg az édeskömény, kamilla (figyelj, mert szárító hatású) alkalmazható, nagyon gyenge teaként 2 dl vízhez 1 kiskanál gyógynövényt adunk.
Kisgyermekkorban (2–6 év)
Szintén még gyenge teákat adunk, vagyis 1 dl vízhez 1 kiskanál gyógynövényt használunk. Illóolajokat lehet párologtatva alkalmazni a környezetükben. A mentaféléket 7 éves korig nem alkalmazzuk gyermekeknél!
6–14 éves kor között
A felnőttadag felét tegyük egy bögréhez a gyógynövényből. Ízjavítónak (ha szükséges) tehetünk a teába mézet, édesgyökeret, sztíviát, mentát.
Tapasztalatom szerint nincs olyan gyerek, aki ne inná meg a jó ízű gyógynövényteát. Bátran készíts a gyermekednek teát, mert ha megszokja, akkor ízleni fog neki akár még ízesítés nélkül is. A cukros üdítők viszont rettentően károsak a szervezetére, fogaira. Ráadásul egy gyógynövényteához képest sokkal drágábbak is, és fogyasztásukkal még a környezetünket is szennyezzük.

Gyógynövények anyának:
Szerintem minden anya ismeri azt az érzést, amikor teljesen kimerült, és legszívesebben egy csöndes lakatlan szigetre elköltözne egyedül. Amikor ilyen állapotba kerülök, akkor segítségül hívom a gyógynövényeimet a polcaimról.
Stresszes, idegesebb állapotomban csoki helyett inkább a citromfűteához szoktam nyúlni. Készítek belőle fél litert, ennyi vízhez 1 evőkanálnyi gyógynövényt teszek. Ha ez nem segítene, akkor még fel lehet turbózni komlóval, estére, hogy az alvásom is nyugodt legyen, a macskagyökérteát választom. Az alkoholt azért nem ajánlom, mert bár az elmét kiüti, és látszólag, pillanatnyilag jó állapotba kerülsz, de másnap, illetve hosszú távon igen káros, rettentően szárítja a szervezetet.

A stresszoldással párhuzamosan jótékonyan hat rám, ha egy energizáló, feltöltő kúrát is elkezdek. Elkezdek figyelni a táplálkozásomra, és ami még fontosabb, arra, hogy megigyam a megfelelő mennyiségű folyadékot. Szerencsére a teákkal tudok finom, ízletes italokat is készíteni, amikkel még jót is teszek a szervezetemnek, na de visszatérek a feltöltéshez… Télen tűz elemű gyógynövényeket fogyasszunk, mert a külső környezetben kevés van ebből az elemből. Ilyen növények azok, amik csípős ízűek, mint a fahéj, a gyömbér vagy a koriander. Hazai gyógynövényekből csodálatos választás a bodza, a hársfa vagy a csipkebogyó. A csipkebogyó elkészítésénél legyünk körültekintők, ahhoz, hogy a C-vitamin-tartalmát kinyerjük, csak hideg vízbe kell áztatni a növényi részt, és várnunk 10-12 órát. Miután leszűrtük, kicsit fel lehet langyosítani a csipkebogyóteát, és tehetünk bele egy kis mézet. Így isteni finom feltöltő nedűt kapunk.