Ha elesünk, az fáj. Ha sok csokit eszünk, akkor is fájhat a hasunk, sőt, ha nem eszünk eleget, akkor a fejünk is fájhat. Hogy is van ez? Egyáltalán mi az a fájdalom? Lehet, hogy egy jel, és nem más? Máris elmagyarázzuk.
Igen, a fájdalom egy jel. A testünk jelzi ugyanis nekünk, hogy valami nincs rendben. Ha nem tudnánk, hogy megütöttük a lábunkat, és nem fájna, ugyanúgy használnánk, és még jobban megsérülne.
Védekezés
A fájdalom – például amikor belerúgok az asztal lábába – nem a lábujjamban keletkezik. Az csak jelzi az agyunknak az idegrendszeren keresztül, hogy itt bizony sérülés történt. Aztán az agyamban alakul ki az érzés, hogy az nekem ott fáj. Ha pedig fáj, akkor jobban vigyázok rá, nem igaz? A fájdalom egy védekezés.

Megelőzés
Ha nem fájna, amikor valami forróhoz érünk, akkor nem kapnánk el a kezünket, és jól megégetnénk a tenyerünket úgy, hogy észre sem vennénk. Ha így nézzük, a fájdalom megelőzés is. Megelőzi a bajt, jelzi, ha megtörténik, és megvéd bennünket, hogy ne legyen nagyobb baj.
Segít, hogy vigyázzunk magunkra
Senki nem szereti, én sem, de a fájdalom segít abban, hogy vigyázzunk magunkra, hogy tudjuk, melyik testrészünket kell figyelni. Nagyon fontos, hogy a fejünkben dől el, hogy mennyire vesszük komolyan ezt a jelet. Ki tudja, lehet, hogy ha jelként gondolunk rá, nem is fáj majd annyira!
Forrás: YouTube / Dr. Kőnig Róbert
Borítókép: Canva
Ezt olvastad már?