Fontos számodra a környezettudatosság, és igyekszel mindent meg is tenni azért, hogy csökkentsd az ökológiai lábnyomodat? Akkor mutatunk néhány igazán egyszerű fürdőszobai trükköt, amivel nagyon is sokat tehetsz magadért és a bolygónkért, ráadásul mindehhez ki sem kell mozdulnod otthonról.
Ha korábbi cikkünk nyomán a konyhában már elkezdted a zöldülést, akkor a következő lépésben jöhet a fürdőszoba!
Ha szappan, akkor natúr
Tusfürdő vagy szappan? Alapvetően két dolog van, ami miatt a szappan szerethetőbb: a műanyagmentessége és a természetessége. Előbbihez ugyanis mindenképpen kell valamilyen adalékanyag, amitől olyan lesz az állaga, a habzása, amilyet szeretünk, megszoktunk. A szappanok közül válasszunk inkább natúrt, mert előfordulhat benne titán-dioxid, ami sokak szerint nem tesz jót sem nekünk, sem a környezetünknek.
Tévhit egyébként, hogy a szappan szárít, épp ellenkezőleg, ha az megfelelően összeállított, inkább segít a száraz, ekcémás bőrön. (Éljenek a kecsketejes szappanok!)

Tartó csak természetesen
Ha már egyszer a szappan mellett döntöttünk, érdemes hozzá tartót is választani. És ha már tudatosak vagyunk, akkor műanyag helyett legyen az természetes anyagból készült!

Tasakban utazáshoz
A szappanról az utazásaink során sem kell lemondanunk, egy rá készült, vízhatlan belsejű tasakban magunkkal tudjuk vinni.

Fogkefe bambuszból
Műanyag fogkefét használunk? Roppant egyszerű a fogmosás közbeni zöldülés titka: cseréljük le bambuszra!

Többször használatos korongok
Hagyjuk el az egyszer használatos pamacsokat, a mosható arctisztítókorongok természetes anyagokból készülnek, a színes mintái pedig vidámságot csempésznek a mindennapokba használatukkor.

Műanyag helyett fém
Ha borotva, akkor legyen fém! Nemcsak esztétikus, praktikus, de környezettudatos is. Nem kell eldobnunk, sokáig velünk marad, csak a pengéket kell cserélnünk. Ráadásul e borotva a hozzá tartozó pengével együtt újrahasznosítható anyagból készül.

Fültisztító, nem csak egyszer
Életünk során átlagosan 1000 fültisztító pálcikát használunk el, amelyet pár perc használat után a kukába dobunk, ráadásul nem is újrahasznosítható. Lecserélhető egy tartós és jó minőségű anyagból készült, többször használatos fültisztító pálcikára, amelyet szappanos vízzel tisztíthatunk, és újra használhatunk. Saját tokban tárolható, így akár magunkkal is tudjuk vinni a táskánkban.

Nyerges Bogi, Tóth-Hencz Edit