Addig, amíg nem áll a fa, eszedbe sem jut, hogy ez nem a vége a folyamatnak. Hacsak tavaly nem rántotta magára a gyerek az egész fát girlandostól, üveggömböstől. Mert akkor te már tudod, hogy még sok dolgod lesz. Gyerek- és bababiztos karácsonyfa-állításhoz adunk 5 szuper tippet.
Elzarándokoltál a piac melletti karácsonyfaárushoz, kiválasztottad a legtökéletesebb fenyőt (vagy felállítottad azt a meglepően élethű, előre kivilágított műfenyőt), minden egyes díszt a tökéletes ágra helyeztél, és óvatosan a fa csúcsára emelted a kisfiadat, hogy a csillagot a tetejére helyezze.
Most már itt az ideje, hogy pihenj, és élvezd a meghitt, gyermeki csodálatot minden alkalommal, amikor a konyha felé menet elhaladsz a fa csillogó pompája mellett. Ugye?
Tévedés.
Ha 5 év alatti gyermekeid vannak, a fa felállítása csak a csata fele. (És micsoda csata volt!) A legvidámabb karácsonyi hangodat használva mondd, hogy „Ne nyúljunk hozzá!, „Hoppá, azt ne dugd be!” és „Szép munka!”
Most már csak arra kell ügyelned, hogy ne rontsák le az egészet túláradó kíváncsiságukkal és azzal, hogy mindent – beleértve a fényes fémtárgyakat is – a szájukba vesznek. Hogyan tudod tehát biztonságban tartani a vidám Tannenbaumot és a kisgyermekeidet is?

1. Tedd a fát megközelíthetetlenné!
Soha ne becsüld alá a bébikapu értékét! Vajon elrontja majd annak érintetlen szépségét, amit éppen most alkottál? Igen. De azt is biztosítja, hogy a műved ne dőljön a földre. Ha inkább szkippelnéd a csúnya akadályokat, akkor idén szerezz be egy kisebb fát, helyezd egy asztalra, ahol nem érhetik el, és biztosítsd a felborulás ellen (ragasztószalaggal vagy kábelkötegelővel).
2. Rendezd át a díszeket (vagy legyen dísz nélküli)!
Ügyelj arra, hogy a legkedvesebb vagy legtörékenyebb díszeket a fa felső felére helyezd (vagy rejtsd el őket teljesen, amíg a gyerekek nagyobbak nem lesznek), a puhább, olcsóbb díszeket pedig a fa alsó harmadára. A fa alsó felét akár csupaszon is hagyhatod, de ki akar egy félig csupasz fát? Akár le is mondhatsz a díszekről. Választhatsz például piros csillogó masnikat, amelyeket a fára köthetsz, hogy ünnepi megjelenést kölcsönözzenek. De semmi flitter. Az fulladásveszélyes.

3. Hagyd, hogy egyszer mindent megérintsenek (amíg te is ott vagy)!
Ahelyett, hogy minden egyes alkalommal kiborulnál, amikor kinyújtják apró, mogyoróvajas kezüket, fontold meg, hogy tartasz egy kis felügyelt „szabad játékidőt” a fával, amelynek során körbevezeted őket a díszek között, elmagyarázod nekik, hogy mik azok, és hagyod, hogy (óvatosan) megérintsék őket, következmények nélkül. Ez az egy gesztus talán elég szabadságérzetet ad nekik ahhoz, hogy ne érezzék úgy, hogy bosszút kell állniuk azért, mert többször is megmondták nekik, hogy valami tilos.
4. Hozz létre saját „riasztórendszert”!
A témával kapcsolatos más javaslatokat olvasva a következő ajánlást láttam: „Tanítsd meg a gyerekedet, hogy ne nyúljon hozzá!” – és csak nevettem és nevettem. Valójában még mindig kuncogok. Minden szülő tudja, hogy minél többször mondod a gyereknek, hogy ne tegyen valamit, annál nagyobb az esélye annak, hogy megteszi. Míg ez a tipp nem igazán megvalósítható, egy másik nagyon is jó lehet. Helyezz csengődíszeket a fa alsó felére, hogy minden alkalommal riasztást kapj, amikor a gyermek elkezdi megérinteni. Működhet.
5. Adj nekik valami mást, amivel játszhatnak!
Számos módja van annak, hogy a tényleges fa kevésbé legyen a mindent felemésztő attrakció. Vegyél egy kis fát a hálószobájukba (vagy helyezd egy asztalra az igazi fa mellé), saját apró, törhetetlen díszekkel, amelyeket ők kedvükre díszíthetnek, és senki más nem nyúlhat hozzá. Csinálj nagy felhajtást, hogy ez csak nekik szól, és nem fogsz beleszólni a díszítésükbe. Vegyél egy filc karácsonyfát díszekkel, amelyeket kedvükre rendezhetnek át, vagy helyezd át ideiglenesen néhány kedvenc játékukat (vagy követ vagy botot) a játszószobából a fa mellé, hogy eltereld a figyelmüket. Hasonló célt szolgálhat egy vonat, amely a fa körül közlekedik.

Forrás: lifehacker.com