Szülői gondolatokkal vágott bele új vállalkozásába Csiszár-Tóth Szandra és férje, miután az egyébként itthon és Olaszországban is igen sikeresen működő rendezvényszervező cégüket jó hosszú időre jegelte a koronavírus-járvány. Az új irányt a házaspár két gyermeke mutatta meg Szandráéknak, akik olyat szerettek volna alkotni, amellyel sok anya és apa számára lesz stresszmentesebb a szülőség.
Ha a kétgyermekes Csiszár-Tóth Szandrának lehetne egy kívánsága, azt kívánná, hogy legyen teljesen kipihent. Pedig – a saját bevallása szerint – sosem volt az az anyuka, aki akkor alszik, amikor a gyerek is. Ugyanúgy otthon érzi magát a munkájában, mint a családjával töltött időben, és talán éppen ez lehet az oka annak is, hogy az új vállalkozásukban is a gyerekek a főszereplők.

Szülői kihívások
„Két csodálatos gyermek szüleiként mi is nap mint nap rengeteg kihívással szembesülünk, legyen az az etetéssel, az altatással, a fürdetéssel vagy épp a beszoktatással kapcsolatos. Az öltözködés is pont ilyen, ráadásul amikor egy rugalmatlan ruhadarabot kell ráadni egy gyerekre, az a szülőnek is kész szenvedés” – kezdi Csiszár-Tóth Szandra, akit többek között épp e „napi küzdelmek” indítottak el az új vállalkozása felé.
Szandra mindent együtt álmodott meg a férjével: azt, hogy olyan babaruhák tervezésébe és készítésébe fognak, aminek ugyanúgy örül anya, apa és baba, valamint azt is, hogy ezekhez fő alapanyagként bambuszrostot fognak használni.

5+1 tény, amit érdemes tudni a bambuszról
1. Az Északkelet-Ázsiától Délkelet-Ázsián át Északkelet-Ausztráliáig megtalálható növényből kerítéseket, bútorokat, sőt még ékszert, íjat is készítenek, de ez volt az alapanyaga a 11. században megépített első ágyúk csövének is.
2. A bambusz gyorsan nő, a legtöbb fajtája nem igényel nagy törődést, és akár komposztálásra is használható.
3. A bambusz az egyik legsokoldalúbban felhasználható növény, a szárából kinyert növényi rostot a konyhában is előszeretettel használják.
4. A rostokat a textilipar szálasanyagként hasznosítja, a vegyipar pedig, kinyerve belőle a cellulózt, viszkózszálat készít.
5. Egyes kutatások szerint a bambusznak sokkal jelentősebb az antibakteriális tulajdonsága, mint a lennek, a pamutnak, a selyemnek vagy épp a poliészternek, és akár 99,8 százalékban képes elpusztítani a baktériumokat.
+1: A bambuszrost-alapanyagú textilek hipoallergének, jó légáteresztők és nedvszívók, hőszabályozók, rugalmasak, nem tágulnak és kevésbé szakadnak.
Az izgalmas új
Szandra örömmel vágott bele a vállalkozásukba, már csak azért is, mert szerinte mindig nagyon izgalmas valami újat elkezdeni. Egyrészt azért, mert rengeteg dolognak kell utánajárni, másrészt pedig azért, mert igencsak sok döntést kell meghozni, amiben gyakran nehéz teljesen biztosnak lenni. Noha Szandráéknak az elején voltak kételyeik, hiszen a ruhapiac mégiscsak elég telített, miután kijelentették, hogy ez nekik igenis sikerülni fog, 2021 végén be is fejezték a bodykból, kezeslábasokból és tipegőhálózsákokból álló első kollekciójuk gyártását, és elkészült a honlapjuk is.

Csak egy laptop
„Imádok dolgozni, új dolgokat kitalálni, és megvalósítani azokat. Szeretek új folyamatokat, eszközöket megismerni, így folyamatosan képzem is magam különböző területeken” – meséli Szandra, aki a két terhessége alatt is végig dolgozott.
„A gyermekeim születése után ugyanúgy folytattam a munkát, csak kisebb intenzitással. Amikor kicsik voltak, és rengeteget aludtak, nekem csak egy laptopra volt szükségem ahhoz, hogy dolgozni tudjak” – mondja az anyavállalkozó, aki emellett természetesen nagyon hálás a mindkét oldalról érkező nagyszülői segítségért is.

Anya és cégvezető
Szandra elismerte, hogy túl a kezdeti nehézségeken, számára most talán az a legnehezebb, hogy dolga végeztével, négykor teljesen kikapcsolja a munkán pörgő agyát, és száz százalékban a gyerekekre összpontosítson, majd reggel vissza. A férjével közös vállalkozásában ugyanis nem pusztán befejezik a munkát, majd minden felelősség nélkül hazamennek, hanem egyszerűen csak abbahagyják a végtelen to do listát.

Idő három részben
Az édesanya ugyan már elfogadta, hogy nem lehet mindenhol helytállni, azért némiképp segítség számára, hogy az idejét három részre osztja: a gyerekekkel töltött időre, a munkára, valamint a háztartásra és a főzésre. Az utóbbit pedig könnyen el tudja engedni.
„Gyakran rendelünk, eszünk nagyszülőknél, vagy nagyon gyorsan összedobható ételeket készítek. Sőt, heti egyszer még gyorsétterembe is elmegyünk” – mondja, majd sietve hozzáteszi, hogy a játékokat sem rendezgeti az élére mindennap, sőt: ahogyan a mamája is tette, ő is osztályozza a rendrakást, és bőven megelégszik egy kettessel.